Przejdź do treści

Motoryzacja

Chełm. Motocyklowe wypadki

Do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów doszło w miniony weekend na terenie powiatu chełmskiego. 39-latek kierujący yamahą zderzył się z wyprzedzanym z prawej strony samochodem, który wykonywał manewr skrętu w prawo. Z kolei 28-latek kierujący hondą stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w drzewo.

W piątek dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem motocyklisty, do którego doszło na ulicy Reformackiej w Chełmie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie, że kierujący motocyklem marki Yamaha, 39-letni mieszkaniec województwa śląskiego wyprzedzając z prawej strony samochód marki Volkswagen Transporter uderzył w niego, ponieważ w tym czasie wykonywał manewr skrętu w prawo na posesję. Motocyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Pasażerka jednośladu i kierujący samochodem 65-letni chełmianin nie ucierpieli w zdarzeniu. Obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Do kolejnego wypadku doszło w sobotę w miejscowości Horodyszcze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki Honda, 28-letni mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i apelują o ostrożną i bezpieczną jazdę. Przede wszystkim o stosowanie się do obowiązujących w tym przedmiocie przepisów ruchu drogowego.