Budapeszt. Krawczyk piata na świecie

Dodano: 2018-11-07 01:20:47
Wyświetleń: 100502

Najlepsza zawodniczka Cementu-Gryfa Chełm Katarzyna Krawczyk dostąpiła zaszczytu reprezentowania naszego kraju podczas Mistrzostw Świata Seniorek w zapasach kobiet.

egoroczny światowy czempionat z udziałem 51 państw rozgrywany był w stolicy Węgier- Budapeszcie. Pierwsze swój pojedynek Krawczyk stoczyła z reprezentantką Indii Pinki Pinki pokonując ją wysoko na punkty (7:2). Drugie zdecydowane zwycięstwo odniosła nad zawodniczką z Ekwadoru Luisa Valverde Melendres. W walce o zakwalifikowanie się do ścisłego finału podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa nie sprostała trzykrotnej Mistrzyni Świata Japonce Harunie Okuno.

W wyrównanej, decydującej walce kto stanie na podium z brązowym medalem Krawczyk zaledwie 1 punktem uległa silnej reprezentantce Chin Qianyu Pang zajmując piąte miejsce w świecie. Krawczyk we wszystkich swoich pojedynkach prezentowała determinację i wolę walki i z piątki polek startujących w Budapeszcie spisała się najlepiej. Jednym słowem godnie reprezentowała Polskę. Ton rywalizacji na węgierskich matach nadawały Japonki zdobywając cztery złote, srebrny i dwa brązowe medale. Przyszłoroczne Mistrzostwa Świata będą już kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.


Komentarze