Bydgoszcz. Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym

Dodano: 2019-05-15 05:18:22
Wyświetleń: 120897

Tuż przed świętami, w dn. 12 - 14 kwietnia 2019 r. w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. Ten rok jest dla imprezy znaczący, ponieważ strzelectwo oficjalnie weszło do rankingu sportów akademickich. Zmieniło się również miejsce rozgrywania - do tej pory były to Myślenice k. Krakowa.

W konkurencjach karabinowych udział wzięły dwie zawodniczki Dragona Chełm, a obecnie studentki - Aleksandra Wawron w barwach Uniwersytetu Medycznego i Aleksandra Dachnowska, studiująca na Wojskowej Akademii Technicznej. Obie zaprezentowały się nieźle - w karabinie pneumatycznym Aleksandra Wawron z wynikiem 609 pkt była 11, zaś Aleksandra Dachnowska 19. Natomiast w karabinie sportowym Ola Wawron wywalczyła 12, natomiast Ola Dachnowska - 20 miejsce. 
Poziom tegorocznych zawodów był bardzo wysoki. Wzięło w nich udział około stu zawodników i zawodniczek z ponad dwudziestu uczelni wyższych z terenu naszego kraju. W klasyfikacji uczelni naszych zawodniczek, najwyżej sklasyfikowana (6) została Wojskowa Akademia Techniczna, na której studiuje Ola Dachnowska.

Tagi: Dragon, strzelectwo, chełm

Komentarze