Chełm. 1 kwietnia rusza przebudowa Rejowieckiej

Dodano: 2019-03-25 17:55:37
Wyświetleń: 183290

Od przeszłego poniedziałku, 1 kwietnia, rusza długo wyczekiwana przebudowa DK -12 w granicach Chełma. Kierowcy musza spodziewać się sporych utrudnień w ruchu.

Kontrakt „Przebudowa drogi krajowej nr 12 w granicach administracyjnych miasta”  realizuje Budimex w trybie zaplanuj i wybuduj. Projekt obejmuje przebudowę drogi krajowej nr 12 w granicach miasta Chełm o długości ok. 8,2 km wraz z przebudową i budową niezbędnej infrastruktury towarzyszącej. 

Firma nie tylko przebuduje krajową „dwunastkę”, ale również będzie odpowiedzialna za przygotowanie projektu technicznego. Roboty obejmą kompleksową przebudowę ulic Rejowieckiej, Al. Przyjaźni, Rampy Brzeskiej i Wschodniej. Program inwestycji uwzględnia również przebudowę mostu na rzece Uherka, przebudowę wiaduktu nad dawną bocznicą kolejową w ciągu al. Przyjaźni, budowę nowego wiaduktu nad torami kolejowymi oraz budowę przystanków autobusowych, ekranów akustycznych i ponad 8 km ścieżek rowerowych. Same prace projektowe zajmą do półtora roku, a koniec robót nastąpi w 2020 roku.

Tagi: Rejowiecka, przebudowa, DK 12

Komentarze