Chełm. "Bezpieczne przejścia na drogach powiatu" - akcja policji

Dodano: 2018-11-29 03:22:08
Wyświetleń: 92967

Mając na względzie bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego, policjanci z chełmskiej komendy przeprowadzili akcję skierowaną na bezpieczeństwo tych właśnie osób.

Funkcjonariusze reagują na wykroczenia popełniane przez pieszych, jak też kierujących wobec pieszych. Szczególną uwagę będą również zwracać na pieszych, którzy po zapadnięciu zmroku przemieszczając się poza terenem zabudowanym nie będą posiadali elementów odblaskowych.

W ostatnim czasie na terenie Chełma doszło do 4 potrąceń osób pieszych, które znajdowały się na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Jest to już kolejna tego typu akcja zorganizowana przez chełmską drogówkę. Funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdami mają obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Z kolei piesi mają obowiązek korzystać z oznakowanych przejść dla pieszych. Przechodnie nie mogą też wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, zza innego pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność.

Tagi: policja, chełm,

Komentarze