Chełm. Cegiełka dla hospicjum

Dodano: 2018-11-29 03:13:25
Wyświetleń: 109447

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie wydało ścienny kalendarz na rok 2019. Całkowity zysk z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Hospicjum.

-Kalendarz pokazuje całoroczną pracę naszego Hospicjum. Znalazły się na nim zdjęcia z prac medycznego zespołu hospicyjnego, akcji, zbiórek, pielgrzymek i szkoleń organizowanych dla wolontariuszy. W tym kalendarzu najważniejsi są ludzie włączający się w różne formy pracy hospicyjnej- mówi Tadeusz Boniecki prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie.

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego obecnie opiekuje się 20 chorymi z Chełma i okolic. Zapewnia im bezpłatną specjalistyczną opiekę medyczną lekarza opieki paliatywnej, pielęgniarki, fizjoterapeuty oraz psychologa i kapelana hospicyjnego. Do dyspozycji chorych na nowotwory i ich rodzin jest też bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego. Przy stowarzyszeniu działają też dwie grupy wsparcia: dla osób po chorobie nowotworowej i w żałobie. – Pomimo iż nie mamy kontraktu z NFZ, nasza opieka jest całkowicie bezpłatna. Nie odmawiamy pomocy medycznej ciężko chorym na nowotwory którzy z różnych powodów nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego. Dla nas bowiem liczy się każdy chory którego zawsze traktujemy z godnością i miłością. Bo hospicjum to godne życie- dodaje Boniecki. Środki na swoją działalność Hospicjum pozyskuje z tzw. jednego procenta o raz różnych akcji charytatywnych i wydawniczych. - Zysk ze sprzedaży kalendarza na rok 2019 również będzie w całości przeznaczony na pomoc chorych z nowotworami. Zachęcamy do kupna tej symbolicznej cegiełki na rzecz naszego Hospicjum. Kosz wydania jednego kalendarza to 6 zł.

Kalendarz jest do nabycia m.in. w parafiach oraz w biurze hospicjum przy ul. Lwowskiej 12/4.

Tagi: hospicjum, kalendarz

Komentarze