Chełm. Cement - Gryf najlepszy

Dodano: 2019-03-07 18:02:13
Wyświetleń: 170106

W hali Miejskiego Klubu Sportowego Cement-Gryf Chełm w obsadzie międzynarodowej rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Województwa w zapasach kobiet w grupie dzieci, młodziczek i juniorek.

Do rywalizacji o medale oprócz polskich klubów z województwa lubelskiego przystąpiły dwie drużyny z Ukrainy- Faworyt Klesiv i Klub Sportowy Kowel oraz KS Koszyce ze Słowacji. Gościnnie na matach Chełma wystąpiła również drużyna z poza województwa- WLKS Nowe Iganie z Siedlec. W tej grupie wiekowej młodziczek największy sukces odniosła Monika Dadas (SP Ruda Huta) i Weronika Podolak (SP nr 1 Chełm) zdobywając złote medale. Trzecie miejsce zajęła Nikola Skórska (SP nr 3 we Włodawie).
W starszej grupie- juniorkach ze złotym medalem na pierwszym stopniu podium stanęła Aleksandra Łysomirska (Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie). Drugie miejsce wywalczyła Wioleta Giers i Patrycja Dudek (obie ZSEiM) . Medale z brązu zdobyły: Julia Pracz, Klaudia Karwowska, Patrycja Piotrowska (wszystkie SP nr 5 w Chełmie) Weronika Chapska, Małgorzata Małek (ZSEiM), Aleksandra Maziarczyk (Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie) i Urszula Piotrowska (SP nr 1 Chełm).

W klasyfikacji drużynowej w grupie juniorek zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna MKS Cement Gryf Chełm prowadzona przez trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa. Już w najbliższych dniach w Karlinie nad morzem grupa juniorek i kadetek wystartuje w I Pucharze Polski, który dla kadetek jest eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tegorocznym gospodarzem tej prestiżowej imprezy we wszystkich halowych dyscyplinach jest województwo Świętokrzyskie.

Tagi: zapasy, gryf, cement

Komentarze