Chełm. Chełmski Dzień Ziemi

Dodano: 2019-04-01 17:13:39
Wyświetleń: 48946

Chełm włącza się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Akcja rozpocznie się 3 kwietnia sprzątaniem miasta oraz działaniami proekologicznymi prowadzonymi przez szkoły, przedszkola i placówki opiekuńczo - wychowawcze. Oczywiście w sprzątanie Chełma zaangażują się także władze miasta z prezydentem Jakubem Banaszkiem oraz zastępcami prezydenta, Arturem Juszczakiem i Andrzejem Kosińcem. W kolejnych dniach dzieci wezmą udział w wycieczkach i spotkaniach ekologicznych. Nie zabraknie także konkursów, zabaw i innych atrakcji.

6 kwietnia, sobota, mieszkańcy Chełma będą mogli wspólnie sprzątać miasto i wziąć udział w Pikniku ekologicznym placu Łuczkowskiego, który rozpocznie się o godzinie 14.00.

"Chcielibyśmy, aby wszyscy chełmianie poczuli się odpowiedzialni za czystość w mieście i wspólnie z nami mogli sprawić, by Chełm stał się czystszy i piękniejszy!" - zapewniaja organizatorzy.

Worki na śmieci będzie można otrzymać w piątek (5 kwietnia) w następujących punktach: ADM 1 (ul. Kopernika 1), ADM 3 (ul. Wiejska 26), Biurowiec ChSM przy ul. Lwowskiej, Filia nr 2 Chełmskiej Biblioteki Publicznej (ul. Zachodnia 3).

Udział w akcji 6 kwietnia potwierdziły już Drużyny Harcerskie „8 WIR” , „WATAHA”, „Niewidzialne Dłonie” i „Feniks”, Chełmska Grupa Rowerowa, Grupa Chełm Biega oraz Okręg PZW Chełm. Napełnione worki z miejsc zgłoszonych przez uczestników odbierał będzie Zakład Oczyszczania Miasta na podstawie zgłoszeń telefonicznych pod nr telefonu 82 565 60 05 oraz 82 565 44 93.

Po zakończeniu sprzątania zapraszamy wszystkich na Piknik Ekologiczny, który rozpocznie się o godz. 14.00 na Placu Łuczkowskiego. Na uczestników czekać będą konkursy, zabawy oraz wojskowa grochówka!  Osoby biorące udział w akcji„CZYSTY CHEŁM” będą mogły także otrzymać sadzonki krzewów ozdobnych

Kolejnym działaniem w ramach akcji „CZYSTY CHEŁM” będzie Trash Challenge CHEŁM, czyli konkurs fotograficzny na profilu facebook Miasto Chełm, inspirowany ogólnoświatową akcją internetową.

Zasady są proste - wystarczy znaleźć w Chełmie zaśmiecone miejsce i zrobić zdjęcie. Potem dokładnie je wysprzątać i ... znów zrobić zdjęcie. Następnie zdjęcia te należy opublikować na facebookowym profilu Miasto Chełm, pod postem dotyczącym konkursu. Konkurs będzie trwał do 12 kwietnia, a na jego zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, między innymi rower o wartości 1.500 zł oraz bilety rodzinne do Chełmskiego Parku Wodnego. Oczywiście liczymy na inwencje uczestników. Mile widziana będzie kreatywność, kolorowe stroje czy przebrania. Fotografie konkursowe zostaną zaprezentowane podczas wystawy zorganizowanej w ramach „Akcji Sprzątanie Świata Polska 2019”, która odbędzie się w dniach 20 - 22 września w Bibliotece Miejskiej.

Tagi: chełm, Dzień Ziemi, sprzątanie

Komentarze