Chełm. Dragon strzelał na Ogólnopolskich Mistrzostwach LOK

Dodano: 2019-06-06 17:08:03
Wyświetleń: 26721

Na początku czerwca młodzi chełmscy strzelcy brali udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach LOK juniorów młodszych i młodzików w strzelectwie sportowym. Dragon Chełm zajął w nich II miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W dn. 1 - 2 czerwca 2019 r. w Tarnowie rozegrane zostały drugie pod względem wielkości ogólnopolskie zawody w strzelectwie sportowym dla juniorów młodszych i młodzików. Od lat wpisują się one w schemat przygotowań przed finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i mistrzostwami strefowymi dla młodzików. Potocznie określane są jako Mistrzostwa Polski LOK. W tej edycji udział wzięło ponad 100 młodych zawodników z 21 klubów sportowych z terenu całego kraju.
Reprezentacja chełmskiego Dragona dzięki wynikom uzyskanym przez m.in. Martynę Pastuszak (rekord życiowym w karabinie trzy postawy), Ninę Mioduchowską, Kubę Krzeszczyka (rekord życiowy w trzech postawach) i Zuzannę Kaniewską zdołała wywalczyć puchar za drugie miejsce w klasyfikacji klubowej.
Indywidualnie w kategorii juniorów młodszych wykazali dobrą postawę Hubert Kaniewski - 4 miejsce w karabinie pneumatycznym, Kacper Zawistowski - również czwarte, ale w karabinie trzy postawy. Wśród młodzików Kuba Krzeszczyk jako najwyższą lokatę uzyskał 6 miejsce w karabinie trzy postawy.
Naszym medalistą w "trzech postawach" młodzików został natomiast Bartosz Kaczorowski. Uzyskany rezultat, będący przy okazji jego nowym rekordem życiowym, pozwolił mu na zdobycie srebra w tej konkurencji.
Jednak najlepiej spisał się Miłosz Drozda. Zdobył medale w każdej konkurencji juniorów młodszych, w której startował: w karabinie pneumatycznym, karabinie sportowym leżąc oraz w trzech postawach. Jedynie kolor medali może trochę monotematyczny - wszystkie trzy są złote, ale tu raczej nie narzekajmy ;) Miłosz oprócz wygrania tych zawodów i ustanowienia nowych rekordów klubowych i życiowych pokazał swoim konkurentom, że jeszcze sporo treningu przed nimi - każdą konkurencję wygrał z dość dużym zapasem punktów. Gratulacje!