Chełm. Drugie życie śmieci

Dodano: 2018-11-07 00:26:35
Wyświetleń: 76973

Jeż z papieru, nocna lampka z jesiennych liści, karmnik dla ptaków z plastikowych nakrętek – dziecięca kreatywność nie zna granic. Wiedzą o tym dobrze organizatorzy Konkursu Ekologicznego „Drugie życie śmieci”, którzy - już po raz trzeci - zapraszają uczniów podstawówek i gimnazjów do wspólnej, twórczej zabawy i dbania o środowisko.

Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie, a swoją propozycję adresuje do uczniów z chełmskich szkół. W ubiegłym roku na konkurs zgłoszono kilkadziesiąt prac. Z odpadów takich jak plastik, szkło czy papier, dzieci zrobiły niesamowite rzeczy. Udowodniły tym samym, że to, co zwykle trafia do śmietnika, można jeszcze wykorzystać, chroniąc przy okazji środowisko.

Podobnie, jak podczas wcześniejszych edycji, także i teraz zadaniem uczestników będzie wykonanie praktycznego lub dekoracyjnego przedmiotu z odpadów nadających się do ponownego wykorzystania oraz stworzenie ekologicznego hasła. Termin dostarczenia prac mija 25 października. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w regulaminie, na stronie internetowej chełmskiego MDK.


Komentarze