Chełm. Drugie życie śmieci - wystawa

Dodano: 2018-11-26 10:13:52
Wyświetleń: 92960

W piątek, 23 listopada, w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie została rozstrzygnięta trzecia edycja  Konkursu Ekologicznego „Drugie życie śmieci”. Jury nagrodziło ponad 20 prac wykonanych z odpadów nadających się do ponownego przetworzenia. Wszystkie były pomysłowe i niepowtarzalne, a do tego przyjazne środowisku.

Wśród prac konkursowych znalazły się m.in. lalki i roboty, ekologiczny koń, papierowy rower, koszyki i wazoniki oraz gra edukacyjna. Młodzi autorzy prac po raz kolejny udowodnili, że z „niczego” można zrobić „coś” dekoracyjnego lub praktycznego. A przy tym można dbać o środowisko i przede wszystkim świetnie się bawić.

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie. Nagrody dla laureatów ufundowali: Urząd Miasta Chełm, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami.

Podczas tego samego spotkania rozstrzygnięte zostały jeszcze dwa Międzyszkolne Konkursy Plastyczne: „Szalone ptaki w spray´u” i „Zwierzęta Chełmskich Parków Krajobrazowych-rzeźba”

Potrójnej uroczystości towarzyszyła wystawa fotograficzna Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych  „Przyroda w obiektywie” oraz część artystyczna w wykonaniu artystów z MDK.

Prace laureatów w Bibliotece Pedagogicznej można oglądać do 30 listopada.

Tagi: MDK, konkurs, wystawa

Komentarze