Chełm. Festyn dla zwierząt

Dodano: 2018-10-30 09:15:39
Wyświetleń: 76987

Stowarzyszenie WeRwA zaprasza na festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Zwierząt, który odbędzie się w sobotę 6 października w godz. 11:00-14:00 na chełmskim deptaku. Współorganizatorami imprezy są Chełmska Straż Ochrony Zwierząt oraz chełmskie Schronisko dla Zwierząt.

Podczas festynu będzie wiele działań, które mogą zainteresować miłośników zwierząt. Swoje stanowisko edukacyjne otworzy chełmski ośrodek Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Będzie można porozmawiać z lekarzem weterynarii i zwierzęcym behawiorystą. Będzie specjalna strefa dla dzieci utworzona przez Galerię Dziecięcą Pokusa i firmę Świat Rozrywki. Będą występy artystyczne oraz wiele różnych konkursów.  Chętni będą mogli poznać tajniki przygotowania mat węchowych.

Uczestnicy festynu będą mogli spróbować zupy dyniowej przygotowanej przez Annę Wyczyńską - społecznika roku 2017, wziąć udział w loterii fantowej. Swoje muzyczne hity przedstawi Krzysztof Matera, będzie także "strongmanik race" przygotowany przez Macieja Gorczycę. Scena będzie dostępna dla wszystkich, którzy zechcą na niej zaprezentować swojego zwierzaka.
Podczas festynu odbędzie się happening w ramach ogólnopolskiej akcji "Zerwijmy łańcuchy". Chełm będzie  jednym z trzech miast w województwie, które przystąpiły do akcji. Warto przypomnieć, że zgodnie z prawem psy nie mogą być trzymane na uwięzi dłużej niż 12 godzin na dobę, a długość uwięzi nie może być mniejsza niż 3 metry. Organizatorzy zwracają się z apelem, by osoby, które zauważą w swym otoczeniu jakieś nieprawidłowości z tym związane, powiadomiły ich o tym fakcie. Gwarantują pełną dyskrecję i zapewniają, że ich interwencja będzie delikatna, ale skuteczna.
Organizatorzy będą także oczekiwać na osoby, które przekażą karmę, ciepłe koce lub inne przedmioty niezbędne dla bezdomnych zwierząt. Będzie także prowadzona zbiórka pieniędzy na potrzeby organizacji prozwierzęcych, co z pewnością pozwoli zwierzętom przetrwać trudny, zimowy okres.
Program festynu będzie przygotowywany do niemalże ostatnich chwil, wszystkich zainteresowanych zapraszamy na profile organizatorów na Facebooku.


Komentarze