Chełm. Groźne zdarzenia na drogach

Dodano: 2019-01-18 19:32:14
Wyświetleń: 192918

Do dwóch groźnie wyglądających zdarzeń drogowych doszło wczoraj na ulicach Chełma. Rano kierująca samochodem kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Z kolei w południe 72-letnia kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych przez nadjeżdżający samochód.

Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie wypadku drogowym na ulicy Karłowicza w Chełmie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem marki Citroen 36-letnia chełmianka na śliskiej nawierzchni jezdni straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Pasażerka, która z nią jechała, nie odniosła obrażeń.

Do kolejnego zdarzenia doszło w południe na ulicy Armii Krajowej. Kierujący samochodem marki Fiat 72-letni mieszkaniec gminy Ruda Huta potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 72-letnią chełmiankę. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń i po badaniach w szpitalu została wypisana do domu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy tego kierowcy, a sprawa zostanie skierowana do sądu.

Pamiętajmy, że obecna aura wymaga od nas zachowania szczególnej ostrożności na drodze. Śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność auta i wydłuża drogę hamowania. Do tego dochodzi wcześnie zapadający zmrok i opady atmosferyczne, które również pogarszają warunki drogowe. Zawsze pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków jazdy.
 

Tagi: chełm, policja, wypadek

Komentarze