Chełm. Konkurs Wiedzy o Chełmie

Dodano: 2019-05-23 02:52:43
Wyświetleń: 33638

16 maja w Szkole Podstawowej Nr 11 w Chełmie odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chełmie. Został on zorganizowany przez oddział PTTK w Chełmie oraz Urząd Miasta Chełm i SP Nr 11.

Do rywalizacji przystąpiło 48 uczniów z 16 szkół z terenu Chełma i powiatu chełmskiego. Zakres pytań obejmował pięć bloków tematycznych: wydarzenia z historii Chełma, zabytki, pomniki przyrody i parki na terenie miasta, wybitne postacie w dziejach Chełma oraz Chełm współczesny.

Najwięcej drużyn (aż 11) wystartowało w kategorii szkół podstawowych. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Chełmie wyprzedzając drużyny z Zespołu Szkół w Sawinie, PSSP w Chełmie, SP w Czułczycach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Razem” w Chełmie, MDK w Chełmie, SP w Wierzbicy, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmie,
SP w Rudzie Hucie , SP w Strupinie Dużym, SP 11 w Chełmie. Indywidualnie najwięcej punktów zdobyli: Jakub Ungert (SP 5), Karolina Haponiuk (SP Czułczyce), Karol Lubaszewski (SP 5), Dominika Jędrzejewska (PSSP Chełm), Monika Spodniewska (MDK Chełm) i Daria Sowa (ZS Sawin).

Wśród gimnazjalistów najwięcej punktów zdobyła drużyna z Gimnazjum w Wierzbicy wyprzedzają drużyną z Gimnazjum w Sawinie i Gimnazjum w Rudzie Hucie. W punktacji indywidualnej zwyciężyła Justyna Kaczmarska (Wierzbica), Zuzanna Kloc (Sawin), Patrycja Powaga (Sawin), Mateusz Szwalikowski (Ruda Huta) i Martyna Drzazga (Wierzbica).

W pionie szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła drużyna z MDK w Chełmie przed drużyną
z ZSBiG w Chełmie. Indywidualnie I miejsce zajęła Alicja Siatka wyprzedzając Jakuba Grela
i Aleksandrę Biedzińską (cała trójka z MDK Chełm).

Tagi: chełm, konkurs, MDK

Komentarze