Chełm. MłoDziK na podium

Dodano: 2018-11-07 01:40:34
Wyświetleń: 46680

Światowego Tygodnia Zwierząt był okazją do zorganizowania Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo-Łowieckiej „Zwierzęta lasów, pól i łąk”. Konkurs odbył się, na terenie Strzelnicy Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego w Kumowej Dolinie.

W konkursie uczestniczyli  uczniowie  szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalych, a punktacja była prowadzona bez podziału na kategorie wiekowe. Młodzież rozwiązywała test wiedzy dotyczący biologii, ekologii i terminologii łowieckiej oraz rozpoznawała na zdjęciach wybrane gatunki zwierząt łownych i chronionych.          Alicja Siatka, reprezentująca Koło Turystyczne „MłoDziK” z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie, zajęła II miejsce przegrywając walkę o pierwszą lokatę dopiero w dogrywce. Dobrze wypadły także jej klubowe koleżanki. Adrianna Zając otrzymała nagrodę za trzeci wynik konkursu, natomiast Monika Spodniewska uzyskała piąty wynik.

W ramach uczczenia 100- lecia Niepodległości Polski  uczestnicy konkursu  oraz przedstawiciele organizatorów posadzili na terenie strzelnicy 14 dębów. Każdy z nich miał stosowny certyfikat oraz imię upamiętniające ojców Polskiej Niepodległości zarówno tych o randze ogólnopolskiej, jak i naszych lokalnych. Młodzież zwiedziła też ekspozycję urządzeń łowieckich oraz największą w regionie wystawę budek lęgowych dla ptaków, ssaków i owadów oraz wzięła udział w pokazie strzelectwa myśliwskiego.  Dużą atrakcją była możliwość spróbowania swoich sił w strzelaniu do rzutków.  Konkurs zakończył się ogniskiem integracyjnym i pieczeniem kiełbasek.

Organizatorami przedsięwzięcia  byli: Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie, Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian” w Warszawie oraz Koło Łowieckie Nr 67 „Krogulec” w Lublinie.