Chełm. Nawet pół miliona kary za błędy. E-projekt zagrożony

Dodano: 2018-12-10 08:39:57
Wyświetleń: 107801

Ponad pół miliona kary może zapłacić chełmski magistrat za rezygnację z projektu wprowadzającego e usługi dla chełmian. Prezydent Jakub Banaszek zapowiada, że projekt zostanie dokończony.

Miasto na wdrożenie projektu dotyczącego e-usług dla mieszkańców ma czas do końca czerwca 2019 r. Cały projekt to koszt 6 milionów złotych. Dofinansowanie wyniosło prawie 5 milionów. Sam konkurs ofert został rozstrzygnięty w roku ubiegłym. Jak poinformował wiceprezydent Andrzej Kosiniec, w planach projektu jest sporo błędów i zaniedbań.

Okazuje się, że błędy to nie jedyny problem, związany z projektem internetowym. 3 grudnia dotychczasowy koordynator złożył wypowiedzenie z pracy. Postulował rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Na taka propozycję nie zgodziło się kierownictwo magistratu. wobec takiego toku sprawy koordynator stwierdził, że pracę porzuca.

- Podjąłem taką decyzję ponieważ koordynator projektu nie rozliczył się z niego - powiedział prezydent Jakub Banaszek. - Nie pozwolimy na to, by projekt nie został . Jeżeli okaże się, że osoby koordynujące dopuściły się zaniedbań, będziemy wyciągać odpowiednie wnioski. Nie chcę na razie ich wskazywać. jest to przedmiotem postępowania.

Pieczę nad projektem sprawuje wiceprezydent Andrzej Kosiniec. Prowadzone są rozmowy z Urzędem Wojewódzkim w sprawie wydłużenia termiunu relizacji.

-Jesteśmy po wstępnych rozmowach, musimy jeszcze podpisać odpowiednie dokumenty - zapewnił wiceprezydent Kosiniec.

Tagi: chełm, magistrat, Banaszek

Komentarze