Chełm. Patryk Kamiński Mistrzem Polski

Dodano: 2019-05-16 02:48:23
Wyświetleń: 133358

Patryk Kamiński w imponującym stylu zdobył złoty medal podczas rozgrywanych w Kartuzach Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach.

Nowo kreowany mistrz Polski w drodze na najwyższy stopień podium zwyciężył z klubowym kolegą Piotrem Główką, Kamilem Zakrzewskim z Raciborza i reprezentantem Radomia Piotrem Chudzikiem.

W najważniejszy starciu, którego stawką był tytuł mistrza Polski Patryk pokonał starszego od siebie o 11 lat reprezentanta Poznania Marcina Olejniczka. Zawodnik KS Sobieskiego Poznań to wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwa Europy i Świata w grupach młodzieżowych i seniorów. W grupie kadetów zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Pomimo dużego doświadczenia nie znalazł on sposobu na świetną formę chełmianina i pokonany przez tzw. przewagę techniczną 9:0 zszedł z maty. Tym sam Patryk wywalczył swój pierwszy tytuł najlepszego zapaśnika w kraju w najstarszej grupie wiekowej.

Najważniejszym sukcesem Patryka w dotychczasowej karierze było zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Świata Kadetów i zajęcie piątego miejsca w Mistrzostwach Świata Juniorów. Chełmianin swoje pierwsze kroki na zapaśniczej macie stawiał pod kierunkiem byłego Mistrza Świata kadetów Piotra Jabłońskiego. Aktualnie jest studentem AWF w Warszawie i na okres studiów uzyskał z chełmskiego czasową zgodę na reprezentowanie klubu AZS AWF Warszawa. Ósme miejsce w krajowym czempionacie zajął Piotr Główka, dziewiąte Michał Łysomirski, a dziesiąte Piotr Biela.

Tagi: zapasy, gryf, chełm

Komentarze