Chełm. Piekło na starość

Dodano: 2019-05-09 12:18:43
Wyświetleń: 76970

Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na trzy miesiące wobec 40-letniego mieszkańca Chełma.

Policjanci podczas interwencji domowej zatrzymali we wtorek, 7 maja, 40-letniego mieszkańca Chełma. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od ponad dwóch lat znęca się nad swoimi rodzicami stosując  przemoc psychiczną i fizyczną. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.
Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy domowej. Wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem  karnym mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że osoby doświadczające przemocy domowej nie pozostają z tym same. Przepisy prawne zabraniają stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Jeżeli sami lub ktoś z rodziny jest krzywdzony przez osoby najbliższe nie wstydźmy się prosić o pomoc. Zwróćmy się w takiej sytuacji o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Tagi: policja, chełm, sąd

Komentarze