Chełm. Po pijaku wymusił pierwszeństwo

Dodano: 2018-11-07 00:50:45
Wyświetleń: 76918

Nietrzeźwy kierowca pojazdu marki Audi nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Ford.

Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Kamień. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Audi, 52-letni mieszkaniec gm. Dorohusk wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem marki Ford, którym kierował 45-letni mieszkaniec gm. Żmudź. Kierowca forda z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy medycznej został wypisany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca audi był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad pól promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

Policjanci apelują, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę pojazdów po spożyciu nawet najmniejszej dawki alkoholu. Przypominają też, że kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 i zakazem prowadzenia pojazdów.


Komentarze