Chełm. Powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dodano: 2019-05-09 02:38:11
Wyświetleń: 220703

Test wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy i opanowanie techniki jazdy rowerem - to konkurencje, z którymi zmagali się uczniowie szkół podstawowych. Zawody odbywały się w ramach eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia na terenie powiatu chełmskiego była Komenda Miejska Policji w Chełmie. W turnieju wystartowało 12 drużyn reprezentujących poszczególne szkoły.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowany jest dla uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie m. in. przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie mogliśmy obserwować współzawodnictwo uczniów ze szkół podstawowych powiatu chełmskiego. Do rywalizacji przystąpiły zespoły reprezentujące szkoły z terenu miasta Chełma oraz szkoły w Stawie, Sawinie i Rudzie Hucie. W sumie wystartowało 12 drużyn.
Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, dlatego też rozwiązywali test wiedzy. Pokonywali rowerem tor przeszkód oraz wykazywali się znajomością przepisów jeżdżąc po miasteczku ruchu drogowego. Sprawdzane były również umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Każdy z uczestników chciał wykazać się jak najlepszą wiedzą oraz umiejętnościami praktycznymi.

Wśród reprezentantów szkół podstawowych w grupie wiekowej od 10 do 12 lat zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chełmie. Z kolei w starszej grupie wiekowej zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Chełmie.

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych dla laureatów turnieju.

Tagi: word, turniej, eliminacje

Komentarze