Chełm. Rowerzyści są bezpieczni

Dodano: 2018-10-30 14:18:22
Wyświetleń: 100537

Jak być widocznym na drodze, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe i przestrzegać obowiązujących przepisów, mieli okazję dowiedzieć się mieszkańcy powiatu chełmskiego podczas sobotniej plenerowej akcji Cemexu „Bezpieczny Rowerzysta”.

Policjanci z chełmskiej drogówki uczestniczyli w sobotniej akcji zorganizowanej przez firmę Cemex nad zalewem Żółtańce w gminie Chełm. Jej celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo rowerzystów i konieczność wykorzystywania na drodze elementów odblaskowych. Do tego celu przygotowano specjalną ciemnię, aby pokazać osobom uczestniczącym, jak widoczna jest po zapadnięciu zmroku osoba korzystając z odblasków, a także jak niewidoczna jest osoba, która tych odblasków nie posiada. Dodatkowo można było też usiąść za kierownicą samochodu ciężarowego, aby zobaczyć tzw. martwe punkty z perspektywy kierowcy tego typu pojazdów.

Bardzo ważne jest uświadomienie niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są osoby piesze i rowerzyści, o konieczności noszenia elementów odblaskowych, a także wyposażenia jednośladów w odpowiednie oświetlenie. Dzięki temu osoby takie po zapadnięciu zmroku widoczne są już dla kierujących pojazdami z odległości nawet 150 metrów.


Komentarze