Chełm. Wałbrzych wschodu

Dodano: 2019-04-26 15:57:06
Wyświetleń: 125659

Nie miastem wartym zachodu, ale Wałbrzychem wschodu można nazwać Chełm po wnioskach wynikających z audytu, realizowanego na wniosek obecnego prezydenta miasta.

Ogromne wydatki oświatowe, przerost zatrudnienia w jednostkach magistratu, o połowę niższy wzrost budżetowy w porównaniu do innych miast na prawach powiatu, stopa bezrobocie jedna z najwyższych w kraju, niskie pensje to pierwsze wnioski wypływające z audytu, przeprowadzonego przez Grupę Aesco.

Obsłużyliśmy ponad 500 polskich samorządów (...). Po raz pierwszy widzieliśmy miasto na prawach powiatu (...) w tak trudnej sytuacji. (...) Przychodzi mi do głowy tylko jeden przykład, który mógłby być analogiczny do Państwa miasta - miasto Wałbrzych, które w latach 90 strukturalnie załamało się. To miasto w ostatnich 8 - 10 latach wychodzi z tego dołka. (...) Gdzieś z tego poziomu rozpoczynacie Państwo swoją pracę - mówił na sesji Rady Miasta Chełm - prezes Aesco Group Mariusz Gołaszewski.

Szczegółowe dane na temat kondycji finansowej miasta i sposobów na ich rozwiązanie przedstawimy w kolejnych materiałach.

Tagi: chełm, Banaszek, sesja

Komentarze