Chełm. Więcej patroli na ulicach

Dodano: 2020-04-07 10:43:02
Wyświetleń: 147423

Większa ilość policyjnych patroli dba o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu chełmskiego. Naszym zadaniem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa poprzez reagowanie na każde naruszenie przepisów ograniczających możliwość przemieszczania się. W działaniach tych wspierają nas funkcjonariusze Straży Miejskiej w Chełmie i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców powiatu chełmskiego przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, do służby skierowanych zostało więcej policyjnych patroli. Policjanci wspierani przez strażników miejskich i  żołnierzy patrolują ulice, drogi, tereny zielone i zbiorniki wodne. W Chełmie wyznaczone zostały też posterunki stałe, które można napotkać w miejscach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców. Funkcjonariusze reagują na każde naruszenia przepisów prawa ograniczających możliwość przemieszczania się. W większości mieszkańcy naszego regionu stosują się do tych ograniczeń. Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, że nie wszyscy potrafią wyjaśnić w jakim uzasadnionym celu przemieszczają się bądź też spotykają. Interwencje takie kończyły się ukaraniem mandatem karnym. W kilku przypadkach będzie też skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze sprawdzają osoby objęte kwarantanną, czy wywiązują się z jej postanowień i w dalszym ciągu emitują z urządzeń nagłaśniających komunikaty informujące o pozostaniu w domu.


Policjanci przypominają, że wprowadzone ograniczenia maja na celu dobro nas wszystkich. Za złamanie obowiązujących przepisów grozi wysoka grzywna. O każdym ich naruszeniu informowany jest sanepid, który w ramach swoich uprawnień może nałożyć karę administracyjną. Pierwsze tego typu kary w wysokości  5 i 10 tysięcy złotych zostały już nałożone na troje mieszkańców powiatu chełmskiego.

Tagi: chełm, policja, koronawirus

Komentarze


Lova
Czysty debilizm!