Chełm. Zawody, których nie ma

Dodano: 2018-10-30 14:26:12
Wyświetleń: 117094

W czwartek, 13 września br., w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy ul. Połanieckiej w Chełmie rozstrzygnięto konkurs pt. „Zawody, których nie ma”. Konkurs został zorganizowany i ogłoszony przez doradców zawodowych OHP jeszcze przed wakacjami.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy, w dowolnej technice na temat zawodów, które nie istnieją, a które miałyby szansę zaistnienia w naszej rzeczywistości.

Złożonych zostało pięć prac konkursowych. Cztery z nich w postaci plakatów (rysowanych, wyklejanych, malowanych) oraz jedna w postaci wypracowania. Wszystkie prace świadczyły o dużym zaangażowaniu autorów oraz włożonym w przygotowanie wysiłku. Po dokonaniu prezentacji przez autorów, komisja konkursowa wybrała 2 pierwsze miejsca oraz przyznała 3 wyróżnienia.

Pierwsze miejsce zajęła Anna Matyszczak z wypracowaniem na temat zawodu „Obrońca piłkarzy, którzy źle grają w piłkę”. Opowiadanie wzbudziło duże zainteresowanie wszystkich słuchaczy i wywołało uśmiechy na twarzach. Drugie miejsce zajął Patryk Trusz z plakatem i prezentacją nt. zawodu „Psi i koci detektyw”. Pozostałe prace, tj. „Ptasi dietetyk” Anna Karaś, „Czyściciel poręczy” Anna Pękała oraz „Kocia niania” Monika Zymon otrzymały równoważne wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono nagrody.


Komentarze