Chełm. Złapali dowcipnisia

Dodano: 2019-03-25 17:27:14
Wyświetleń: 47697

Chełmscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego.

W miniony czwartek dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące podłożenia bomby, która ma wybuchnąć w ciągu godziny w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Zaraz po zgłoszeniu na miejsce skierowani zostali policyjni pirotechnicy oraz inne służby. Zarządca obiektu podjął decyzję o ewakuacji pracowników i petentów w obydwu budynkach sądu. Po sprawdzeniu pomieszczeń i terenu przyległego do obiektów policyjne działania zostały zakończone. Policjanci nie ujawnili żadnych ładunków wybuchowych ani innych urządzeń mogących grozić wybuchem.

Następnego dnia około południa kryminalni z Chełma zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Mężczyzna został wczoraj doprowadzony do Sądu Rejonowego w Chełmie, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem opuszczania miejsca pobytu oraz kraju. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Tagi: policja, sąd, bomba

Komentarze