Dorohusk. Obcokrajowcy bezpieczni na drogach

Dodano: 2019-04-28 14:32:49
Wyświetleń: 83346

Na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu obcokrajowców poruszających się po drogach naszego województwa.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG wspólnie z funkcjonariuszami Policji WRD KWP w Lublinie opracowali przewodnik przybliżający i wskazujący podstawowe przepisy ruchu drogowego obowiązujące w Polsce. Swoje działania skierowaliśmy do kierowców z Ukrainy, którzy coraz liczniej odwiedzają Polskę.

W spotkaniu udział wzięli  m.in:  reprezentujący wojewodę lubelskiego Andrzej Odyniec – Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UW, płk SG Tomasz ZYBIŃSKI Z-ca Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, , Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Pan Wasyl Pavlyuk, Konsul Generalny RP w Łucku Pan Wiesław Mazur, gen. Policji Petro SZPYGA Naczelnik Zarządu Głównego Policji Narodowej w obwodzie wołyńskim, funkcjonariusze SG oraz policjanci  ruchu drogowego.

Podczas spotkania odbyła się prezentacja statystyk dotyczących zdarzeń w ruchu drogowym z udziałem obcokrajowców. Następnie na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, podczas odprawy  ob. Ukrainy otrzymali przygotowane broszury  przybliżające podstawowe przepisy ruchu drogowego obowiązujące w Polsce.

Tagi: Dorohusk, nosg, Ukraina

Komentarze