Izbica. Pijany wpadł pod betoniarkę

Dodano: 2019-03-19 08:50:02
Wyświetleń: 186290

Do potrącenia pieszego przez samochód ciężarowy służący do przewozu betonu doszło w sobotę w Izbicy. 

W sobotę po godz. 2:00 krasnostawcy mundurowi pojechali do miejscowości Izbica, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Jak się okazało, samochód ciężarowy marki Iveco potrącił 23-letniego mieszkańca gminy Izbica. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący betoniarką 57-latek w oświetlonym miejscu, w terenie zabudowanym potrącił pieszego, który szedł nieprawidłową stroną jezdni. Okazało się, że potrącony mężczyzna miał  ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wskutek tego zdarzenia 23-latek został przewieziony do szpitala. Nie doznał poważnych obrażeń ciała, jednakże pozostał na obserwacji. Okoliczności zdarzenia zostaną wyjaśnione w toku przeprowadzonego postępowania.

Jak dodatkowo ustalili policjanci, ta sama ciężarówka brała również udział w zdarzeniu drogowym  w miejscowości Izbica dzień wcześniej. Wówczas to po godz.17:00 dyżurny krasnostawskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że spod kół betoniarki wystrzelił kamień i uderzył w szybę jadącej w stronę Zamościa toyoty. Kierujący ciężarówką został zatrzymany do kontroli drogowej przez zamojskich policjantów w Sitańcu i okazał się nim ten sam 57-letni mieszkaniec gm. Krasnystaw. Kierujący  może mówić o sporym pechu, w związku z jego udziałem w tych zdarzeniach drogowych dzień po dniu.

Tagi: Izbica, wypadek, policja

Komentarze