Janów Lubelski. Kamiński trzeci w Polsce

Dodano: 2018-11-07 22:27:59
Wyświetleń: 13711

Z udziałem 213 zawodników z  46  klubów z terenu całego kraju w Janowie Lubelskim rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach.

W ośmio osobowym składzie reprezentantów Cementu-Gryfa Chełm największy sukces odniósł Bartosz Kamiński, który jest młodszych bratem Patryka brązowego medalisty Mistrzostw Świata Kadetów. Utalentowany młody zapaśnik w najważniejszej tegorocznej imprezie dla grupy młodzików wywalczył brązowy medal. W drodze do podium stoczył sześc walk z tego pięć zwyciężył i tylko jedną przegrał. W walce o trzecie miejsce w kraju zwyciężył reprezentanta Warszawy Piotra Kacprzewskiego. Wysokie punktowane 7 miejsce zajął Hubert Sidoruk i  Michał Dąbrowski oraz 8 miejsce Jakub Kaczor. Brązowego medalistę do Mistrzostw Polski przygotowywał Dariusz Jabłoński a swoje pierwsze kroki na zapaśniczej macie Bartosz stawiał pod okiem olimpijczyka z Aten Radosława Truszkowskiego.  Już w najbliższy weekend  najlepsze Chełmskie młode zapaśniczki czeka najważniejszy start w tegorocznym sezonie. Na matach Bielawy (woj. Dolnośląskie) rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Młodziczek.