Janów Lubelski. Worek medali Gryfa

Dodano: 2019-05-28 16:37:43
Wyświetleń: 124226

Janów Lubelski był organizatorem Krajowych Mistrzostw Zrzeszenia LZS w zapasach. Na zapaśniczych matach rywalizowali młodzicy, kadeci i młodzieżowcy. Po raz kolejny nie zawiedli reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm, którzy do Chełma wrócili z 14 medalami i drugim miejscem w klasyfikacji zespołowej.

Najwyższy stopień na podium ze złotym medalem w grupie młodzików zajął Hubert Sidoruk (SP Wierzbica) i Szymon Denysiuk (SP Ruda Huta). O jeden stopień niżej na podium z medalem ze srebrnego kruszcu stanął Oskar Gajos (SP nr 7 Chełm) i Maksymilian Szwalikowski (SP Ruda Huta). Brązowym medalem nagrodzony został Filip Zając (SP nr 5 Chełm) i Kacper Guz (SP Ruda Huta). W grupie kadetów pierwsze miejsce zajął Piotr Lewandowki (ZST Chełm) i Mateusz Ciołek (SP nr 5 Chełm). Drugie miejsce przypadło Bartoszowi Kamińskiemu (ZSP nr 3 w Chełmie) a trzecie Mateuszowi Wójcikowi (II LO Chełm).

Najlepiej z młodzieżowców spisał się Kacper Troć (UMCS Lublin), który wywalczył złoty medal. Na drugiej lokacie sklasyfikowany został Piotr Biela (WSSP w Lublinie) a tuż za nim na trzecim stopniu podium Michał Czwaliński ( IV LO Chełm) i Jakub Drzewicki (ZSEiT Chełm). Blisko zdobycia piętnastego medalu dla Chełm był Kamil Sulej (ZSCKR w Okszowie), który ostatecznie sklasyfikowany został na piątym miejscu. Ponadto punkty dla chełmskiej drużyny za zajęcie dziesiątego miejsca zdobył Szymon Truszkowski (IV LO Chełm). Młodych zawodników na co dzień trenują: Dariusz Jabłoński, Mirosław Czwaliński, Zdzisław Biały i Andrzej Głąb.

Tagi: chełm, zapasy, gryf

Komentarze