Krasnystaw. Młodzi przedsiębiorcy z II LO na projekcie w Rumunii

Dodano: 2019-06-18 05:43:19
Wyświetleń: 116876

Dzięki współpracy II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie ze stowarzyszeniem Heureka Generator uczniowie tej szkoły mogli wziąć udział w projekcie pt. YOU TOO CAN 2, który odbył się w dniach 14 – 21 maja 2019 r. w Coronini w Rumunii. Udział w nim wzięli: Wiktoria Siembiga z kl. I A, Emilia Dąbrowska, Jacek Mąka, Bartłomiej Dąbrowski i Jakub Śleboda z kl. I B. Celem projektu było promowanie korzyści wynikających z samorozwoju, autoprezentacji i samozatrudnienia.

W trakcie projektu uczestnicy poznawali samych siebie, kulturę oraz zwyczaje innych krajów, doskonalili swój angielski, ale także odkrywali swoje predyspozycje do bycia liderem. Zapoznali się z tajnikami zakładania firmy w postaci drzewa potrzeb oraz mieli możliwość zagrania w grę uManager polegającej na zarządzaniu swoją działalnością przez 4 lata. Prowadzili zajęcia, które miały im uświadomić, że publiczne wystąpienia oraz ryzyko towarzyszą ludziom na każdym kroku i nie powinny powstrzymywać ich od spełniania swoich celów. Pracowali nad projektami, które później przedstawiono lokalnym przedsiębiorcom w mieście Timișoara za pomocą prezentacji PREZI, strony internetowej, video oraz plakatów i ulotek. Korzystając z okazji wyjazdu na spotkanie, uczniowie zwiedzili Timișoarę.

Po powrocie do Polski uczestnicy podzielili się wrażeniami i efektami projektu ze społecznością II LO.

„Udział w takich projektach polecamy każdemu, kto ma możliwość wyjazdu na wymianę. Nikt nie pożałuje, a na pewno dużo skorzysta, otworzy się na świat oraz pozna nowe kultury, ludzi, siebie, swoje możliwości i granice, polepszy swój angielski, dostrzeże możliwości dalszego rozwoju. Warto spróbować!” – mówią uczniowie, którzy wzięli udział w wymianie.

Projekt realizowany przez Asociatia Evolution z Resity w ramach europejskiego programu Erasmus+, Akcja Kluczowa 1, Sektor ‘Młodzież’. Polski partner projektu: Stowarzyszenie HEureka Generator, Zamość.

Tagi: II LO, Krasnystaw, Rumunia

Komentarze