Krasnystaw. Pościg aż do Chełma

Dodano: 2019-04-16 16:37:27
Wyświetleń: 50849

Dzisiejszej nocy mundurowi z krasnostawskiej policji prowadzili kontrolę trzeźwości kierujących na ulicy Lwowskiej w Krasnymstawie.  Około godziny 23:00 wydawanym sygnałom do zatrzymania nie podporządkował się kierowca peugeota.

Policjanci ruszyli za nim w pościg, ten nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Jechał w kierunku Chełma. W trakcie ucieczki stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego, jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych – w tym na przejściach dla pieszych.

Kierujący peugeotem po kilkudziesięciu kilometrach ucieczki wjechał do Chełma, gdzie do policyjnego pościgu dołączyły kolejne radiowozy. Gdy kierowca wjechał w ślepą uliczkę, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkudziesięciu metrach policjanci zatrzymali kierowcę. To 22-letni mieszkaniec gminy Wólka. Okazało się, że nie nigdy nie posiadał prawa jazdy i jest poszukiwany trzema podstawami prawnymi. Ponadto tester na obecność narkotyków wykazał w organizmie 22-latka obecność środków odurzających. Została od niego pobrana krew do badań w celu weryfikacji.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a pojazd, którym kierował na policyjny parking. Wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mało tego, musi się liczyć z odpowiedzialnością za popełnione wykroczenia, lecz wcześniej czekają go kary pozbawienia wolności do odbycia, których był poszukiwany.

Tagi: Krasnystaw, pościg, chełm

Komentarze