Lublin. Chełmianin na gościnnych występach

Dodano: 2019-01-08 17:45:56
Wyświetleń: 142482

Za kradzież alkoholi i kaw o wartości ponad 1100 zł odpowie 32-latek z Chełma. Mężczyzna wczoraj został ujęty przez pracownika ochrony jednego z dyskontów przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie.

Do kradzieży doszło wczoraj przed godz. 14:00 w jednym z dyskontów przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Dyżurny miasta otrzymał zgłoszenie o tym, że pracownik ochrony ujął sprawcę kradzieży drogich alkoholi i kaw. Na miejsce pojechali policjanci z „szóstki”, którzy ustalili, że mężczyzna usiłował wynieść ze sklepu mienie o wartości ponad 500 zł nie płacąc za towar. Skradzione rzeczy wróciły do sklepu, natomiast sprawca został zatrzymany i przewieziony na VI Komisariat Policji. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Chełma. Ponadto wyszło na jaw, że nie jest to jego pierwsza kradzież w tym sklepie. Okazało się, że mężczyzna w ostatnim czasie jeszcze dwukrotnie kradł artykuły w tym sklepie. Jego łupem padły alkohole z „górnej półki” oraz kawy i słodycze. Łącznie skradł mienie o wartości ponad 1100 zł.

Dzisiaj z mężczyzną zostaną przeprowadzone dalsze czynności procesowe. 32-latek jest dobrze znany stróżom prawa. W przeszłości był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tagi: chełm, policja, złodziej

Komentarze