Lublin. Krasnostawscy kryminalni najlepsi w województwie

Dodano: 2019-04-25 15:17:08
Wyświetleń: 47972

Puchary Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie otrzymali dziś laureaci eliminacji wojewódzkich na najlepszą drużynę służby kryminalnej 2019 r. Zwycięska drużyna to, podobnie jak w ubiegłym roku, reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Szef lubelskiego garnizonu Policji inspektor Robert Szewc oraz jego zastępcy pogratulowali zwycięzcom i życzyli powodzenia w ogólnopolskim finale konkursu.

O tytuł Policjanta Służby Kryminalnej 2019 roku rywalizowały policyjne drużyny z jednostek powiatowych i miejskich lubelskiego garnizonu Policji. Celem konkursu było promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych.

Policjanci przeszli przez kilka konkurencji, jaką był  sprawdzian wiedzy teoretycznej i praktycznej przeprowadzany w formie kazusu odrębnie dla policjanta dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego i sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą. Z kolei na terenie obiektów szkoleniowych KWP funkcjonariusze prowadzili oględziny na miejscu przestępstwa.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, na podstawie uzyskanych wyników komisja wyłoniła trzy najlepsze czteroosobowe zespoły w klasyfikacji generalnej oraz laureatów w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych.

I miejsce i zarazem tytuł najlepszej drużyny kryminalnej województwa lubelskiego 2019 r. wywalczyli policjanci z KPP w Krasnymstawie, w składzie: podinsp. Albert Lipiński, mł. asp. Grzegorz Kucharski,  asp. Tomasz Maćkiewicz oraz policjant operacyjno-rozpoznawczy.

W poszczególnych kategoriach indywidualnych zwyciężyli:

- Najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą województwa lubelskiego: podinsp. Albert Lipiński z KPP w Krasnymstawie
- Najlepszy policjant dochodzeniowo-śledczy województwa lubelskiego: sierż. Krzysztof Kuzioła z KPP w Puławach
- Najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy województwa lubelskiego: funkcjonariusz z KPP w Krasnymstawie
- Najlepszy technik kryminalistyki województwa lubelskiego: asp. Emil Sadurski z KPP w Puławach.

Najlepsza drużyna wyłoniona podczas poszczególnych konkurencji będzie reprezentować lubelski garnizon Policji w Finale Ogólnopolskim Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2019”, który odbędzie się w dniach od 4 do 6 czerwca b.r. w Szkole Policji w Pile.

Laureaci konkursu w towarzystwie swoich przełożonych oraz komendantów jednostek otrzymali puchary od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Szef lubelskiego garnizonu, jego zastępcy a także kadra kierownicza lubelskiego garnizonu Policji pogratulowali zwycięzcom i życzyli powodzenia w ogólnopolskim finale konkursu.

 

Tagi: policja, Krasnystaw,

Komentarze