Lublin. Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących

Dodano: 2019-04-15 16:40:57
Wyświetleń: 75162

We wtorek, 16 kwietnia o godzinie 11 w hali Dworca PKS w Lublinie przy Al. Tysiąclecia 6 odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla bezdomnych, potrzebujących oraz podróżnych. Będzie to Śniadanie Wielkanocne pod osobistym patronatem Metropolity Lubelskiego, ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika.

To wydarzenie zainicjowane rok temu przez Spółkę Lubelskie Dworce, której szczególnie bliski jest los potrzebujących i bezdomnych.

Nie można też nie wspomnieć „cichego”, ale jakże ważnego zaangażowania Ojców z Zakonu Braci Mniejszego Kapucynów, którzy od wielu lat otaczają pomocą bezdomnych i organizują dla nich cyklicznie rekolekcje. Wspólny posiłek, modlitwa i rozmowa, jak w domu. Dla naszej organizacji to będzie wyjątkowa okazja do nawiązania relacji z osobami bezdomnymi i zachęcenia ich do regularnej pracy w Dzienny Ośrodku dla Osób Bezdomnych w siedzibie Caritas.

Dodatkowo każdy potrzebujący otrzyma talon uprawniający do otrzymania paczki żywnościowej w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Poczęstunek podczas Śniadania zapewni Catering Anielskie Smaki (prowadzony przez Fundację Dantis), który od wielu miesięcy wspiera potrzebujących poprzez codzienne wydawanie posiłków bezdomnym i potrzebującym w Anielskiej Przystani w siedzibie Caritas. Organizatorami Śniadania Wielkanocnego są Lubelskie Dworce S.A. i Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Tagi: caritas, Lublin, Wielkanoc

Komentarze