Lublin. Szkolna Liga Strzelecka

Dodano: 2019-04-25 14:43:15
Wyświetleń: 147420

Ukazał się komunikat z wynikami I edycji Szkolnej Ligi Strzeleckiej. Zawody odbyły się 4 kwietnia 2019 r. w Lublinie, na strzelnicy LOK przy ul. Nałęczowskiej. W kategorii szkół ponadpodstawowych wzięło udział 20, a w kategorii gimnazjów – 8 placówek oświatowych z terenu województwa lubelskiego.

W klasyfikacji drużynowej szkół ponadpodstawowych najwyższe miejsce spośród chełmskich szkół zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie (Kacper Pofelski, Patryk Smyk, Mikołaj Nowosad, Miłosz Drozda), sklasyfikowane na trzeciej pozycji. Tuż za nim uplasował się Zespół Szkół Energetycznych i Mundurowych w Chełmie (Damian Siedlecki, Magdalena Błażejewska, Karolina Zosiuk, Ernest Pawłos).

Wśród szkół podstawowych i gimnazjów najlepsze było Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Chełmie (Szymon Nowicki, Barbara Dziekan, Oliwia Wilgos, Kacper Zawistowski), drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 7 w Chełmie (Grzegorz Kryszczuk, Natalia Kędzierawska, Jakub Uhruski, Volodymyr Heriy), trzecie zaś – Gimnazjum w Sawinie (Zuzanna Kaniewska, Kuba Krzeszczyk, Michał Błaszczuk, Adam Głąb).

Indywidualnie natomiast, chełmscy uczniowie sięgnęli po laury zawodów. W konkurencji karabinu uczniów szkół ponadpodstawowych wygrał Damian Siedlecki z Zespołu Szkół Energetycznych i Mundurowych, druga była jego koleżanka z drużyny – Magdalena Błażejewska.

W karabinie szkół podstawowych i gimnazjów, indywidualnie pierwsze miejsce wywalczył Szymon Nowicki (Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Chełmie), drugie – Grzegorz Kryszczuk ze Szkoły podstawowej nr 7 w Chełmie, brąz przypadł Kubie Krzeszczykowi z Gimnazjum w Sawinie. Z kolei w konkurencji pistoletu, srebrny medal przywiózł Kacper Zawistowski (PSG w Chełmie), brąz – Volodymyr Heriy (SP7 w Chełmie).

Tagi: Dragon, strzelectwo, liga

Komentarze