Łuków. Potrącił 11-latkę na przejściu

Dodano: 2018-12-11 11:03:28
Wyświetleń: 107226

Wczoraj, 10 grudnia, przed wieczorem łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym do którego miało dojść po godzinie 15.00 na jednym z przejść dla pieszych. 39-latka powiedziała mundurowym, że jej 11-letnia córkę potrącił samochód koloru białego.

Kobieta mówiła, że nie była świadkiem zdarzenia, o całym zajściu dowiedziała się od córki. Z tego przekazu wynikało, że 11-latka przechodziła po przejściu dla pieszych, gdy było „zapalone dla niej” zielone światło. W tym czasie samochód który wyjeżdżał z ul. Cieszkowizna i skręcał w lewo na skrzyżowaniu omal nie rozjechał dziewczynki. Z relacji 39-latki wynikało, że jej córce praktycznie nic się nie stało, mimo bólu nogi nie ma potrzeby interwencji lekarskiej.

Mundurowi, którzy dowiedzieli się o zdarzeniu sprawdzając zapis z kamery miejskiego monitoringu, ustalili, że w opisywanym przez kobietę zdarzeniu brał udział samochód marki Dacia. Policjanci sprawdzili kto jest właścicielem auta i dowiedzieli się, że pojazdem tym kierował wówczas 18-latek z gminy Łuków. Okazało się, że młody mężczyzna prawo jazdy zdobył niespełna dwa miesiące temu. Nagranie publikujemy ku przestrodze, aby pokazać, że chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii.

Dzisiaj młodzieniec zostanie przesłuchany i wkrótce jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet zakaz prowadzenia pojazdów

Tagi: Łuków, wypadek, policja

Komentarze