Olsztyn. Następcy Krawczyk i Jabłońskiego

Dodano: 2019-05-03 10:42:28
Wyświetleń: 140441

Najmłodsi reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm idą w ślady swoich starszych koleżanek i kolegów odnoszą coraz większe sukcesy na ogólnopolskich i międzynarodowych arenach. Rywalizując w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym o Puchar Warmii i Mazur wywalczyli siedem medali.

Na olszyńskich matach, oprócz najlepszych polskich klubów do walk o medale i miejsce na podium przystąpiła również silna drużyna z Rosji i Litwy. W sumie do walk stanęło 432 zawodników i zawodniczek.

Najwięcej powodów do radości miał Hubert Sidoruk (uczeń Szkoły Podstawowej w Wierzbicy), który pokonując kolejnych przeciwników awansował do finału . W decydującym pojedynku o złoty medal w ciągu kilkunastu sekund przez położenie na łopatki pokonał reprezentanta Rosji i ze złotym medalem stanął na najwyższym stopniu podium. Szczęśliwa również do domu powróciła Nikola Skórska (uczennica SP nr.3 we Włodawie ), która prezentując wysoką formę w świetnym stylu pokonała swoje rywalki i medalem z najcenniejszego kruszczcu stanęła na najwyższym stopniu podium. W drodze do swojego sukcesu zwyciężyła m.in. reprezentantkę naszego kraju na Mistrzostwa Europy Wiktorię Płaczkowską z Kielc. Bliska zdobycia złotego medalu była Wiktoria Kamela (uczennica SP w Wierzbicy), która w walce finałowej o złoty medal przy remisie 4:4 uległa swojej przeciwniczce i musiała zadowolić się drugim miejscem. Srebrnymi medalistkami zostały również Monika Dadas (uczennica SP w Rudzie Hucie) i Weronika Podolak (uczennica SP nr 1 w Chełmie). Medalami z brązowego kruszcu nagrodzeni zostali Jakub Kaczor (uczeń SP w Strupinie Dużym) i Oliwia Ożarowska (uczennica ZSP nr 3 w Chełmie). Tuż za podium na piątym miejscu zawody zakończył Oskar Gajos (uczeń SP nr 7 w Chełmie) Na ósmym miejscu sklasyfikowani zostali Filip Zając i Maciej Nafalski. Dziewiatą lokatę zajął Szymon Denysiuk. Trenerami chełmskich medalistów są Dariusz Jabłoński, Marcin Sadowski, Zdzisław Biały i Dariusz Kucharski, Mirosław Czwaliński.

Tagi: zapasy, chełm, gryf

Komentarze