Siedlce. Drozda trzeci na Zlocie Orlików

Dodano: 2019-03-20 22:00:24
Wyświetleń: 163188

W dniach 14 - 17 marca 2019 r. w Siedlcach miała miejsce XII edycja Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich "Zlot Orlików". Miłosz Drozda zajął na niej III miejsce w karabinie pneumatycznym!

Zawody składały się z dwóch strzelań, których wyniki po zsumowaniu wyłaniały finalistów w danej kategorii wiekowej. Następnie zawodnicy którzy awansowali do finału, przechodzili sportową konfrontację podczas strzelania rozgrywanego na zasadach finału olimpijskiego. Miłoszowi wyniki po dwóch strzelaniach pozwoliły na awans do ostatniego strzelania, w którym rozprawił się z wyżej notowanymi przeciwnikami zyskując ostatecznie trzecią lokatę w finale konkurencji karabinu pneumatycznego juniorów młodszych. Nasz drugi zawodnik startujący w juniorach młodszych, Kacper Zawistowski, zajął 17 miejsce.
W juniorkach młodszych bardzo dobrze zaprezentowała się Martyna Pastuszak, która ustanowiła przy okazji nowy rekord życiowy (500,5 pkt). Suma wyników pozwoliła jej na osiągnięcie 15 miejsca w dość mocno obsadzonej kategorii. 
Debiutowali na swoich pierwszych zawodach ogólnopolskich Michał Błaszczuk (20 miejsce, karabin pneumatyczny młodzików), oraz Nina Mioduchowska (26) i Natalia Kędzierawska (28), obie startujące w karabinie pneumatycznym młodziczek.
W XII Zlocie Orlików wzięło udział ponad 170 zawodniczek i zawodników z 24 klubów sportowych z terenu całego kraju. Podkreślić należy wyjątkowo wysoki poziom sportowy tegorocznych zawodów - wielu zawodników ustanowiło rekordy życiowe, padł także nowy rekord Polski w karabinie pneumatycznym juniorek młodszych. 

Tagi: Dragon, chełm, strzelectwo

Komentarze