Siedliszcze. Pocisk na polu

Dodano: 2019-05-14 11:19:48
Wyświetleń: 59131

W niedzielę, 12 maja, na polu w gminie Siedliszcze znaleziony został niewybuch. O fakcie tym dyżurnego chełmskiej komendy powiadomił właściciel gruntu.

Wczoraj wieczorem mieszkaniec gminy Siedliszcze, znalazł na swoim polu w miejscowości Marynin niewybuch. O fakcie tym poinformował dyżurnego chełmskiej komendy. Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczali to miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało był to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Saperzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko i zabrali do zniszczenia.

To już kolejny tego typu przedmiot znaleziony w okresie wiosennym na terenie powiatu chełmskiego. Funkcjonariusze apelują o ostrożność w takich sytuacjach. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić ich, nie odkopywać, nie przemieszczać, czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Tagi: policja, niewybuch, Siedliszcze

Komentarze