Terespol. Przemyt za pół miliona

Dodano: 2018-12-13 11:58:08
Wyświetleń: 100086

Przemyt papierosów o wartości ponad 1,5 mln zł, udaremnili 10 grudnia br., funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola i Krajowej Administracji Skarbowej, na terenie kolejowego przejścia granicznego z Białorusią w Terespolu. To największy przemyt papierosów udaremniony w bieżącym roku na granicy w woj. lubelskim.

Papierosy, zapakowane w kartonowe pudła, znajdowały się w jednym z wagonów składu jadącego z Brześcia do Małaszewicz. Ukryte były pomiędzy towarem legalnie wwożonym na teren Unii Europejskiej. W trakcie wielogodzinnej rewizji funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Oddziału Celnego w Terespolu  wydobyli z wagonu łącznie 110 009 paczek papierosów popularnej na Białorusi marki. Wyroby opatrzone były białoruskimi znakami akcyzy.

Obecnie trwa ustalanie organizatorów przemytu i szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.  Rynkowa wartość zajętych papierosów wynosi 1,5 mln złotych. Gdyby taka ilość nielegalnych wyrobów została sprzedana na polskim rynku skarb państwa straciłby z tytułu nieopłaconych podatków 1,2 mln złotych.

Tagi: nosg, przemyt, papierosy

Komentarze