Wierzbica. Feryjne atrakcje

Dodano: 2019-02-26 19:09:24
Wyświetleń: 257065

Kolejne ferie zimowe dobiegły końca. Jak co roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy przygotowała program zajęć dla dzieci, podczas których mogły one rozwijać swoje zainteresowania i pożytecznie spędzić wolny czas ze swoimi rówieśnikami.

Do zajęć przyłączyły się również Wiejskie Domy Kultury działające na terenie gminy. Dzieci spędzały aktywnie i twórczo czas podczas: zabaw edukacyjno-integracyjnych i ruchowych, zajęć manualno - plastycznych, gier planszowych czy warsztatów kulinarnych i cukierniczych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty robienia warkoczy prowadzone przez doświadczoną fryzjerkę panią Anitę Błażejewicz. Uczestniczki
z dużym zaangażowaniem poznawały techniki robienia warkoczy, kłosów i plecionek, aby móc wykonać fryzury samodzielnie. Nie zabrakło także zajęć tworzenia „gumkowej biżuterii”. Wystarczyły zręczne palce i pomysłowość, by powstały piękne bransoletki. Dzieci bardzo chętnie rozwiązywały także krzyżówki, rebusy, łamigłówki, a także grały w gry komputerowe i planszowe.

Największą atrakcją okazał się spektakl dla dzieci zatytułowany ,,Pinokio” wystawiany przez aktorów z teatrzyku „Blaszany Bębenek”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie, a także uczyły się zasad, którymi należy kierować się w życiu. Spotkanie przyniosło moc niezapomnianych wrażeń i emocji. Zwieńczeniem ferii zimowych było ognisko z kiełbaskami.

Tagi: Wierzbica, ferie

Komentarze