Włodawa. Ania Schweisser Mistrzynią Polski

Dodano: 2019-03-26 16:13:05
Wyświetleń: 159633

W zawodach w Węgrowie wzięło udział ponad 500 zawodników. Włodawę reprezentowała Ania Schweisser -kadetka młodsza oraz Bartek Linkiewicz kadet starszy wraz z instruktorką Małgorzatą Chomą. Dwunastoletnia Ania Schweisser wychowanka MKS „Mechanik” Włodawa „Skorpion” wystąpiła w dwóch formach, w sobotę w walkach przerywanych, a w niedzielę w ciągłych.

Ania, która przygotowywała się do mistrzostw pod okiem trenera Sylwestra Protasa, wielokrotnej Mistrzyni Polski z doświadczeniem międzynarodowym Dominiki Jagiełłowicz i instruktorki Małgorzaty Chomy, wspięła się na wyżyny, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski walk przerywanych oraz Wice Mistrzyni Polski walk ciągłych. Pierwszego dnia mistrzostw włodawska zawodniczka pokonywała rywalki z takich miejscowości jak Góra Kalwaria, Szczecinek, Lubawa, Bielsko-Biała czy Warszawa. W walkach ciągłych w drugim dniu zawodów nasza reprezentantka wylosowała tzw. przedwalkę. Nie przeszkodziło jej to jednak w dotarciu do finału. Warto podkreślić że wszystkie pojedynki eliminacyjne Ania Schweisser wygrała przed czasem. Ania jest pierwszą zawodniczką w 14-letniej historii klubu, która zdobyła dwa tytuły na jednych mistrzostwach. Czekają ją teraz konsultacje Kadry Narodowej i prawdopodobnie wyjazd na Mistrzostwa Świata lub Europy.

Mniej szczęścia miał Bartosz Linkiewicz występujący w kategorii do 42 kg, który w eliminacjach trafił na wicemistrza Polski młodzików w kickboxingu oraz taekwondo. Mimo dzielnej postawy i dużego serca do walki nie sprostał rywalowi i ostatecznie zajął miejsce poza pierwszą ósemką.

Wyjazd zawodników MKS „Mechanik” Włodawa „Skorpion” na Mistrzostwa Polski był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego we Włodawie oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie a także dzięki prywatnym sponsorom takim jak Pan Wiesław Blicharski właściciel firmy „ Handbud ” we Włodawie i Państwo Maria i Ryszard Drob właścicie Hotelu „DROB” w Urszulinie.

Tagi: Włodawa, kickboxing, mistrz Polski

Komentarze