Wojsławice. "Gęsia skórka" na scenie (foto)

Dodano: 2018-11-19 10:12:41
Wyświetleń: 119246

Spektakl w luźny sposób nawiązuje do wielokulturowej historii miejscowości. Poszczególne sceny w różnym stopniu łączą historię z dziecięcą fikcją. Zaskakujący scenariusz, plastyczna i minimalistyczna scenografia oraz ciężka praca aktorska złożyły się na sukces młodych artystów.

Podczas spektaklu wystawionego w Domu Kultury w Wojsławicach w dniu 15 listopada 2018 r. w ramach „Zaduszek muzycznych” publiczność z zachwytem odebrała widowisko. Owacje na stojąco były wyrazem uznania dla młodych aktorów. Współautorkami sztuki są animatorki kultury, aktorki Teatru PUK PUK w Świdniku – Beata Szymańska i Lena Różańska.

Spektakl powstał w ramach realizacji zadania „Historia, teatr i graMY!”. W skład grupy teatralnej „Nie tak poważni” wchodzą: Aleksandra Kowalczuk, Maja Kowalczuk, Natalia Łatka, Emilia Niewożewska, Ilona Sołdaczuk, Wiktoria Tomala, Damian Jagiełło, Julian Jasiuk i Piotr Jasiuk.

Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura na lata 2016 – 2018.

Partnerem projektu było Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Wojsławicach, Szkoła Podstawowa w Wojsławicach-Kolonii oraz Stowarzyszenie „Panorama Kultur”.

Tagi: Wojsławice, GCKiS

Komentarze