Wojsławice. Sprzedawał wirtualnie, odpowie realnie

Dodano: 2018-11-28 11:13:35
Wyświetleń: 92958

10 zarzutów oszustwa usłyszał 25-letni mieszkaniec gminy Wojsławice. Mężczyzna wystawiał ogłoszenia o sprzedaży części motocykli i ciągnika rolniczego wraz z dokumentami.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy realizując posiadane informacje zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Wojsławice. Jak ustalili śledczy mężczyzna w listopadzie br. za pośrednictwem portali internetowych oferował do sprzedaży części motocykli i ciągnika rolniczego wraz z dokumentami. Na ten cel pobierał pieniądze od osób zainteresowanych kupnem tych przedmiotów. Następnie po wpływie środków na konto nie wysyłał im zamówionych towarów. Do tego celu wykorzystywał rachunek bankowy prowadzony na rzecz innej osoby. Swoim przestępczym procederem spowodował straty, które pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

Usłyszał 10 zarzutów w tej sprawie. Zostanie też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna był już notowany za oszustwa. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Tagi: Wojsławice, policja, oszust

Komentarze