Żółtańce. Bezpieczna droga do szkoły

Dodano: 2019-09-19 13:23:03
Wyświetleń: 199682

Policjanci z Chełmskiej komendy w ramach działań pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się wczoraj z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Żółtańcach.

Jak co roku wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci z chełmskiej komendy uczestniczą w ogólnopolskich działaniach pod nazwą „Bezpieczne droga do szkoły”. Celem tego przedsięwzięcia jest bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły i ze szkoły. Funkcjonariusze patrolują tereny wokół szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych. Zwracają uwagę na zachowania zarówno kierujących, jak i pieszych pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów. W tym celu odwiedzą też szkoły promując bezpieczne zachowania na drodze podczas spotkań z uczniami i rodzicami. Jedno z takich spotkań odbyło się wczoraj w Szkole Podstawowej w Żółtańcach. Pierwszoklasiści uczestniczyli w prowadzonej przez policjantów pogadance oraz praktycznych zajęciach na przejściu dla pieszych.

   Przypominamy rodzicom i opiekunom, że zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym, dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi wyznaczonej wyłącznie dla pieszych).

Tagi: policja, Żółtańce, szkoła

Komentarze