W Chełmie miało miejsce niebezpieczne zdarzenie, które dotknęło 84-letnią seniorkę, padła ona ofiarą oszustów telefonicznych. Kobieta uwierzyła w wypadek swojej wnuczki i straciła oszczędności na sumę około 30 tysięcy złotych. Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku kontaktów z nieznanymi osobami.
Wczoraj chełmska komenda otrzymała zgłoszenia dotyczące wyłudzeń pieniędzy od seniorów na terenie powiatu. Sprawcy dzwonili do osób starszych, opowiadając fikcyjne historie o wypadkach bliskich lub nagłych chorobach, które wymagały natychmiastowych kosztownych działań. Niestety, jeden z takich schematów oszustw zakończył się sukcesem dla przestępców, gdyż jedna z seniorek dała się nabrać.
Seniorka, po odebraniu telefonu od osoby podającej się za lekarkę, uwierzyła, że jej wnuczka jest poważnie chora. W trakcie rozmowy rzekoma wnuczka dołączyła i również apelowała o pomoc, co utwierdziło seniorkę w przekonaniu o prawdziwości sytuacji. Oszuści przekonali ją do przygotowania dużej kwoty pieniędzy, które następnie zostały przekazane osobie, która się po nie zgłosiła. Policja przypomina, że każdy powinien być czujny i w sytuacji podejrzanej rozmowy od razu skontaktować się z bliskimi lub zadzwonić pod numer alarmowy.
Aby zapobiegać dalszym oszustwom, policjanci podkreślają znaczenie rozmów z seniorami na temat zagrożeń związanych z takimi sytuacjami. Przypomina się, że nie każdy, kto telefonuje lub puka do drzwi, jest tym, za kogo się podaje. Ważne jest, aby seniorzy mieli świadomość, że mogą być celem manipulacji emocjonalnej, a w sytuacji wątpliwości zawsze warto zasięgnąć rady bliskich.
Źródło: Policja Chełm
Oceń: Ostrzeżenie przed oszustami: Seniorka straciła oszczędności w wyniku wyłudzenia
Zobacz Także


