Chełm. Drozda z medalami na Mistrzostwach Polski!

Dodano: 2019-07-29 18:50:34
Wyświetleń: 91813

Od 22 do 28 lipca 2019 r. na strzelnicach Gwardii Zielona Góra odbył się XXV Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich, czyli Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w strzelectwie sportowym. W konkurencjach strzeleckich startowało łącznie ponad 200 zawodników i zawodniczek, którzy wcześniej pomyślnie przeszli przez sito kwalifikacji.

Dragona Chełm reprezentowali Miłosz Drozda, Martyna Pastuszak i Kacper Zawistowski. Wszyscy troje strzelali konkurencje karabinowe. 
Kacper Zawistowski uzyskał miejsca odpowiednio 32 w karabinie sportowym trzy postawy, gdzie poprawił swój rekord życiowy, oraz 38 w karabinie pneumatycznym. Były to jego pierwsze zawody tej rangi. 
Martyna Pastuszak startowała w karabinie pneumatycznym. Po emocjonującej konkurencji sklasyfikowana została na 13 miejscu. Należy tu dodać, że o rankingu w obrębie pierwszej piętnastki decydowały dziesiętne części punktu - tak silnie obsadzone były zawody. Martyna jest jedną z dwóch zawodniczek (a startowało ich w tej konkurencji pięćdziesiąt), które w jednej serii uzyskały rezultat 103,5 punktu lub więcej. 
Miłosz Drozda, na co dzień uczący się w I Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie, bez wątpienia zabłysnął na tych zawodach. Podopieczny trenera Jana Dąbskiego najpierw wygrał pierwszą zmianę w konkurencji karabinu sportowego trzy postawy (znaczną przewagą, bo 30 punktów), by ostatecznie zostać sklasyfikowanym po ostatniej zmianie na drugim miejscu. Złoto umknęło mu przez jeden punkt straty.  O końcowej klasyfikacji zdecydował ostatni strzał w postawie stojąc, który jego przeciwnikowi wyszedł nieco lepiej. Osiągnięty w tej konkurencji wynik jest nowym rekordem życiowym Drozdy.
Brązowy medal Miłosz zdobył w sobotę w konkurencji karabinu pneumatycznego. Jak wynika z relacji trenerów z innych klubów, Drozda od początku utrzymywał się na czele stawki. Niestety w piątej serii miał chwilę zawahania, która kosztowała go ostatecznie 1,4 punktu straty do srebrnego medalu. 
Tegoroczny Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i zdobyte miejsca medalowe są najlepszym, jak dotąd, występem naszych zawodników na Mistrzostwach Polski tej kategorii wiekowej. Miłosz, Martyna i Kacper zdobyli łącznie 17 punktów w rankingu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

foto: 3502 - (c) Łukasz Zamojski

Tagi: Dragon, Drozda, strzelectwo

Komentarze